Perfumy do włosów

Perfumy do włosów

Koncepcja perfum do włosów nie jest nowa – wiele z najpopularniejszych zapachów na świecie rozszerzyło swoją ofertę o perfumy do włosów, które w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Kolekcja perfum do włosów obsługuje zarówno tych, którzy lubią nosić ulubiony zapach dosłownie “od stóp do głów”, jak i tych, którzy wolą bardziej subtelny zapach, który delikatnie uwalnia się, gdy włosy się poruszają.

Dla niektórych pomysł na perfumy do włosów jest co najwyżej sztucznym sposobem, w jaki producent może zwiększyć swoje zyski, reklamując produkt jako niezbędny lub co najmniej taki, który “musisz mieć”, jednak nie o to tutaj chodzi. Perfumy do włosów mogą pomóc Ci zrobić oszałamiające wrażenie, uwalniając swój niesamowity zapach w momencie każdego, najmniejszego nawet ruchu włosów.

Cudowny zapach wydobywający się z włosów, można połączyć także z ich pielęgnacją – tutaj w grę wchodzi już szeroka gama zapachowych mgieł i olejków do włosów, gdzie nacisk kładziony jest nie tylko na pięknie pachnące włosy, ale także na skuteczną pielęgnację.

Perfumy do włosów jako sposób na długotrwały zapach!

Z pewnością wiesz, jak to jest, kiedy po kilku godzinach od zastosowania zapachu, ten nagle zanika. Istnieje jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć długotrwałość swoich perfum (np. im bardziej nawilżona jest Twoja skóra, tym lepiej będzie utrzymywał zapach), ale jednym z najlepszych sposobów jest używanie perfum do włosów.

Zapach bardzo dobrze przylega do włosów, a proces jego zanikania trwa zdecydowanie dłużej. Oczywiście, rodzaj włosów ma wpływ na to, jak długo będą utrzymywać się na nich perfumy – ich grubość, suchość, czy są one farbowane etc.

Wiele marek zaczęło korzystać z popularności spryskiwania zapachami włosów, czego konsekwencją jest nowy produkt – perfumy do włosów.  Często łącząc zapach z innymi kosmetykami, takimi jak suchy szampon, połysk i ochrona lub mgiełka włosów – perfumy do włosów trafiły do drogerii jak Perfumesco, gdzie zyskują coraz większą popularność!

Kultowa szwedzka marka Byredo była jedną z pierwszych firm z branży perfum, która wprowadziła na rynek perfumy do włosów. Miało to miejsce w 2015 roku, kiedy to połączyła swoje charakterystyczne perfumy z silikonową i polimerową formułą, która pomaga odżywiać włosy, jednocześnie nadając im długotrwały zapach. Bazuje ona na charakterystycznych zapachach, takich jak Flowerhead, Gypsy Water i Bal D’Afrique, i obiecuje „lekką formułę, która pozostawia włosy odżywione i rozświetlone”.

Obecnie również takie marki jak Frédéric Malle, Jean Paul Gaultier, Dior, Lanvin i Narciso Rodriguez, Sachajuan i Tom Ford produkują prawdziwe hity, jeśli chodzi o perfumy do włosów.